Stosujemy pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Możesz w dowolnym momencie zmienić ustawienia Twojej przeglądarki internetowej decydując o użyciu plików cookies. Więcej »

Pomoc 660 939 512

Infolinia jest czynna od poniedziałku do soboty w godz. 9:00 - 21:00. Koszt zwykłego połączenia komórkowego.

Pomoc

Zarejestruj się w serwisie

Doradzamy bezpłatnie zarejestrowanym rolnikom

jak zdobyć dofinansowanie na zakup nowych maszyn z PROW 2014 - 2020

 

Pytania dotyczące konta Rolnik

1. Do czego służy serwis GrupyMaszynowe.pl?

Serwis pomaga założyć grupę maszynową, prowadzić kalendarz dostepności maszyn, realizować zamówienia, pilnować wspólnych rozliczeń, oceniać jakość pracy.

2. Jakie korzyści oferuje współpraca w ramach grupy maszynowej?

Będąc członkiem grupy maszynowej nie musisz posiadać wszystkich niezbędnych w gospodarstwie maszyn rolniczych. Możesz posiadać tylko jedną maszynę przy większej liczbie członków grupy. Skorzystaj z dwóch kalkulatorów zamieszczonych na stronach serwisu i oszacuj swoje oszczędności wynikające z grupowego użytkowania maszyn rolniczych w Twoim gospodarstwie.

3. Czy maszyny są wspólną własnością?

GrupyMaszynowe.pl pozwalają na założenie miedzysąsiedzkiej grupy wymiany usług i wypożyczeń sprzętu. Każda maszyna jest własnością innego rolnika - członka grupy. Dzięki temu za maszynę odpowiada konkretny rolnik, dba o nią, kontroluje jej stan, serwisuje i garażuje. Planowana jest funkcjonalność pozwalająca na użytkowanie jednej wspólnej maszyny, np. wspólnie zakupionego kombajnu zbożowego czy innej drogiej maszyny. 

4. Jak założyć grupę maszynową w serwisie?

W pierwszym kroku należy zarejestrować się jako rolnik. Potem w panelu w zakładce "MOJA GRUPA" rejestrujemy własną grupę po czym zapraszamy do niej okolicznych rolników.

5. Czy muszę dodawać wszystkie swoje maszyny?

Serwis pomaga optymalizować koszty mechanizacji oraz dobrać potrzebne maszyny. Dlatego ważne, abyś dodał do serwisu wszystkie swoje maszyny, nawet te, które będziesz wykorzystywał jedynie na własne potrzeby. Każdą z maszyn możesz dodać do odpowiedniej kategorii, te na sprzedaż możesz bezpłatnie dodać do naszego Komisu. Na podstawie informacji o powierzchni i rodzaju upraw oraz rodzajach maszyn możemy sugerować członkom grupy zakup najodpowiedniejszego sprzętu, którego brakuje w grupie.

6. Czy muszę płacić za usługi agrotechniczne wykonywane przez członków grupy?

Nie, ideą serwisu i grup maszynowych jest rozliczenie bezgotówkowe. Zarabiasz wirtualną walutę świadcząc usługi sprzętem i wydajesz je na nabycie usług brakującymi maszynami. Wymiana opiera się na zasadzie barteru, bez udziału pieniądza, czyli usługa za usługę.

7. Jaką mam gwarancję wysokiej jakości usług wykonywanych przez sąsiadów?

Po zwrocie wypożyczonej dla sąsiada maszyny możesz ocenić jej stan i zgłosić ewentaulną nieprawidłowość. Jeśli coś jest uszkodzone lub maszyna jest brudna to ustalacie między sobą większą stawkę za rozliczenie. Gdy wypożyczający się nie zgadza to możesz zgłosić reklamację a sprawę rozpatrzy lider grupy - jej założyciel. Jeśli jakiś członek grupy nie będzie stosował się do zasad w niej obowiązujących, a więc głównie dbałości o maszyny i staranność wykonywanych usług to zwyczajnie taka osoba zostanie wykluczona z grupy.

8. Co w przypadku, gdy będę miał za mało wirtualnej waluty na zamówienie maszyny?

Serwis automatycznie poprzez pozycjonowanie ofert maszyn pilnuje, aby każdy z członków miał porównywalne saldo wzajemnych rozliczeń a więc zblizone do 0 zł. Debet na koncie do którego można zamawiać maszyny to - 3000 zł. Po jego przekroczeniu blokowana jest możliwość zamawiania usług i wypożyczeń. System, dla rolników z permanentnym ujemnym stanem konta, będzie sugerował zakup brakującej w grupie maszyny celem zwiększenia wpływów z wymiany.

9. Czy korzystanie z serwisu wiąże się z dodatkowymi opłatami?

Rolnicy korzystający z serwisu wnoszą roczny abonament w wysokości 100 zł netto. Jest to promocyjna cena za korzystanie z portalu.

10. Czy firma pomaga w zawiązaniu lokalnej grupy maszynowej?

Tak, możesz zlecić nam założenie grupy maszynowej w Twojej wsi. Usługa wyceniana jest indywidualnie a jej koszty równomiernie rozkładane na członków grupy. Prosimy o kontakt.

11. Czy serwis oferuje dodatkowe funkcje poza grupami maszynowymi?

Tak, dzięki serwisowi możesz sprzedaż swoje niepotrzebne uzywane maszyny wystawiając je do Komisu. Możesz także w katalogu nowych maszyn przejrzeć pełną ofertę maszyn oraz porównać ich parametry technicze oraz zapoznać się z uwagami i komentarzami innych rolników. 

12. Słyszałem, że są pieniądze z UE na zakup maszyn wykorzystywany w grupach, czy jest to prawda?

Jest możliwość dofinansowania zakupu maszyn uzytkowanych grupowo. Prosimy o kontakt w tej sprawie, doradzimy kompleksowo. 

 

Pytania dotyczace konta Firma

1. Jak firma maszynowa może korzystać z serwisu GrupyMaszynowe.pl?

Producenci i wyłączni importerzy sprzętu na polski rynek mogą utworzyć konto w serwisie i dodać oferowane przez siebie maszyny. Maszyny te dostępne będą dla rolników w katalogu. Rolnicy jednym kliknięciem będą mogli zgłosić swoje zainteresowanie zakupem wybranej maszyny. Wystawca sprzętu otrzyma dane kontaktowe takiego rolnika w swoim panelu w serwisie. 

2. Czy korzystanie z serwisu wiąże się z opłatą?

Firmy bezpłatnie mogą prezentować oferowane przez siebie maszyny. Jedynie za udostepniane dane kontaktowe do rolników zainteresowanych zakupem maszyn naliczana jest opłata. Jej wysokość jest różna dla każdego rodzaju maszyn. Opłata naliczana jest tylko za zweryfikowane zapytania handlowe ze strony rolników. Płatność nastepuje raz w miesiącu na podstawie automatycznie wygenerowanej faktury w panelu. 

{{communique}}

Cóż, nie ma danych do pokazania