Stosujemy pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Możesz w dowolnym momencie zmienić ustawienia Twojej przeglądarki internetowej decydując o użyciu plików cookies. Więcej »

Pomoc 660 939 512

Infolinia jest czynna od poniedziałku do soboty w godz. 9:00 - 21:00. Koszt zwykłego połączenia komórkowego.

Kupuj bez VAT

Zarejestruj się w serwisie

Doradzamy bezpłatnie zarejestrowanym rolnikom

jak zdobyć dofinansowanie na zakup nowych maszyn z PROW 2014 - 2020

 

Nie jesteś płatnikiem podatku VAT a chcesz kupić nową maszynę bez VAT? Mamy na to sposób!

Wykorzystaj ideę grup maszynowych i świadczenia usług maszynowych dla sąsiadów w ramach naszego inkubatora. Odzyskaj VAT i optymalizuj koszty mechanizacji swojego gospodarstwa!

 

Oferujemy outsourcing usług agrotechnicznych w ramach grup maszynowych

 

Największe wydatki w większości gospodarstwach to zakup maszyn. Wyłącz więc zakupy maszyn z gospodarstwa i przenieś do firmy zewnętrznej - własnej grupy maszynowej. Tu rozliczysz VAT, zostawisz wszelkie koszty związane z maszynami oraz będziesz nabywał usługi. W gospodarstwie zostaw przychody ze sprzedaży bez VAT. Grupy maszynowe - to się opłaca.

 

Grupa maszynowa działająca jako spółka pozwala na odzyskanie VAT od zakupu maszyn nawet gdy nasze gospodarstwo nie jest płatnikiem tego podatku. Outsourcing a więc wyłączenie pewnej struktury organizacyjnej do firmy zewnętrznej jest bardzo popularne w biznesie. Warto zastosować to rozwiązanie i całą obsługę mechanizacyjną gospodarstwa powierzyć własnej grupie maszynowej bo zrobi to dużo taniej.

 

Grupa maszynowa to nie tylko możliwość odzyskania podatku VAT. To także szansa na pozyskanie dofinansowania z PROW 2014-2020 z poddziałania "Rozwój przedsiębiorczości - Rozwój usług rolniczych". Grupa maszynowe w formie spółki może liczyć na dofinansowanie w kwocie do 500 tys. zł na zakup nowych maszyn. Warunkiem jest funkcjonowanie na rynku 2 lata. Warto więc jak najszybciej podjąć decyzję o utworzeniu grupy maszynowej w formie spółki (działalność gospodarcza).

 

 

Na czym polegają grupy maszynowe?

 

 

Inkubator usług maszynowych:

- swoją nową maszynę możesz kupić w ramach naszego inkubatora usług agrotechnicznych prowadzonego przez spółkę AGRONET.PL Sp. z o.o.,

- kupujesz swoją maszynę na dane naszej spółki,

- formalnie maszyna jest wtedy własnością spółki a kwota, którą wydałeś na jej zakup jest pożyczką udzieloną przez Ciebie dla naszej spółki,

- maszyna jest zabezpieczeniem zwrotu udzielonej przez Ciebie pożyczki, spłata następuje do 10 lat,

- korzystasz z maszyny w swoim gospodarstwie na określonych zasadach, 

- wypożyczasz maszynę i świadczysz usługi okolicznym rolnikom,

- zwracamy Ci pieniądze wydane na zakup maszyny,

- kupujesz nowszą maszynę po okresie jej amortyzacji.

 

Zapytaj:

biuro@grupymaszynowe.pl

tel. 660 939 512

lub zadaj pytanie na naszym czacie online - dymek czatu wskazuje strzałka na samym dole w prawym rogu strony 

 

{{communique}}

Cóż, nie ma danych do pokazania