Stosujemy pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Możesz w dowolnym momencie zmienić ustawienia Twojej przeglądarki internetowej decydując o użyciu plików cookies. Więcej »

Pomoc 660 939 512

Infolinia jest czynna od poniedziałku do soboty w godz. 9:00 - 21:00. Koszt zwykłego połączenia komórkowego.

Dofinansowanie

Zarejestruj się w serwisie

Doradzamy bezpłatnie zarejestrowanym rolnikom

jak zdobyć dofinansowanie na zakup nowych maszyn z PROW 2014 - 2020

 

1. O 10% wyższe dofinansowanie z "Modernizacji" dla rolników - członków grup maszynowych

Zarejestruj się w naszym serwisie. Podpowiemy Ci jak zyskać wyższe o 10% dofinansowanie z nowego PROW 2014 - 2020 z działania "Modernizacja gospodarstw rolnych". Członkowie grup maszynowych mogą liczyć na dodatkowe punkty we wniosku co zwiększa szansę na dofinansowanie. Dodatkowo otrzymują refundację w wysokości 60% poniesionych wydatków na zakup nowych maszyn zamiast standardowego poziomu 50%. Zarejestruj grupę w serwisie, zaproś sąsiadów i uzyskaj wyższe dofinansowanie. Naszym zarejestrowanym użytkownikom doradzamy bezpłatnie.

 

2. Świadcz usługi - zarabiaj - pozyskaj dofinansowanie

Pomożemy uzyskać dofinansowanie na zakup maszyn użytkowanych przez grupę rolników świadczących usługi z programu ARiMR "Rozwój przedsiębiorczości - Rozwój usług rolniczych" z nowego PROW 2014 - 2020.

- nadal pozostaniesz w KRUS,

- nie muszisz zakładać dzialalności gospodarczej,

- maszyny kupujesz indywidualnie,

- masz szansę na zwrot 50% wydanej kwoty na maszyny do max 500 tys zł,

- możesz odzyskać VAT od zakupu maszyn nawet, gdy Twoje gospodarstwo nie jest płatnikiem VAT,

- wystawiasz faktury za świadczone usługi maszynowe.

 

Przykład: 10 rolników zakłada grupę maszynowa w formie spółki. Każdy rolnik z grupy kupuje jedną ustaloną maszynę za ok 100 tys. zł. Powstaje kompletny i nowoczesny park maszynowy. Rolnicy korzystają z programu “Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych” i otrzymują do 500 tys. zł dofinansowania na zakup nowoczesnego kombajnu zbożowego lub innej maszyny. Spółka świadczy usługi członkom grupy oraz innym okolicznym rolnikom.  Rolnik wydaje tylko 100 tys. zł a otrzymuje udział 1/10 w nowym kombajnie oraz dostęp do całego parku maszynowego.

Zapomnij o ciągłych naprawach i wydatkach związanych z maszynami. Postaw na grupę maszynową!

 

3. AGROLOKATA 5% na zakup nowych maszyn

Zarejestruj się w serwisie GrupyMaszynowe.pl jako Rolnik, opłać roczny dostęp do serwisu oraz zapisz się na grupowy zakup wybranej maszyny. Załóż grupę maszynową i sprzedaj zbędny sprzęt. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze włóż na agrolokatę 5% bez podatku Belki na zakup nowych maszyn. Otrzymasz specjalny voucher na promocyjny zakup nowocześniejszej maszyny do Twojej grupy maszynowej.

 

4. Kupuj nowe maszyny taniej o VAT

Planujesz zakup maszyny lecz nie jesteś vatowcem? Odzyskaj VAT i optymalizuj koszty mechanizacji!

 

Oferujemy outsourcing usług agrotechnicznych w ramach grup maszynowych

 

Największe wydatki w większości gospodarstwach to zakup maszyn. Wyłącz więc zakupy maszyn z gospodarstwa i przenieś do firmy zewnętrznej - własnej grupy maszynowej. Tu rozliczysz VAT, zostawisz wszelkie koszty związane z maszynami oraz będziesz nabywał usługi. W gospodarstwie zostaw przychody ze sprzedaży bez VAT. Grupy maszynowe - to się opłaca.

 

Grupa maszynowa działająca jako spółka pozwala na odzyskanie VAT od zakupu maszyn nawet gdy nasze gospodarstwo nie jest płatnikiem tego podatku. Outsourcing a więc wyłączenie pewnej struktury organizacyjnej do firmy zewnętrznej jest bardzo popularne w biznesie. Warto zastosować to rozwiązanie i całą obsługę mechanizacyjną gospodarstwa powierzyć własnej grupie maszynowej bo zrobi to dużo taniej.

 

Grupa maszynowa to nie tylko możliwość odzyskania podatku VAT. To także szansa na pozyskanie dofinansowania z PROW 2014-2020 z poddziałania "Rozwój przedsiębiorczości - Rozwój usług rolniczych". Grupa maszynowe w formie spółki może liczyć na dofinansowanie w kwocie do 500 tys. zł na zakup nowych maszyn. Warunkiem jest funkcjonowanie na rynku 2 lata. Warto więc jak najszybciej podjąć decyzję o utworzeniu grupy maszynowej w formie spółki (działalność gospodarcza).

 

 

Na czym polegają grupy maszynowe?

 

 

5. Inkubator usług maszynowych:

- swoją nową maszynę możesz kupić w ramach naszego inkubatora usług agrotechnicznych prowadzonego przez spółkę AGRONET.PL Sp. z o.o.,

- kupujesz swoją maszynę na dane naszej spółki,

- formalnie maszyna jest wtedy własnością spółki a kwota, którą wydałeś na jej zakup jest pożyczką udzieloną przez Ciebie dla naszej spółki,

- maszyna jest zabezpieczeniem zwrotu udzielonej przez Ciebie pożyczki, spłata następuje do 10 lat,

- korzystasz z maszyny w swoim gospodarstwie na określonych zasadach, 

- wypożyczasz maszynę i świadczysz usługi okolicznym rolnikom,

- zwracamy Ci pieniądze wydane na zakup maszyny,

- kupujesz nowszą maszynę po okresie jej amortyzacji.

 

Zapytaj:

biuro@grupymaszynowe.pl

tel. 660 939 512

lub zadaj pytanie na naszym czacie online - okienko czatu wskazuje strzałka na samym dole w prawym rogu strony 

 

{{communique}}

Cóż, nie ma danych do pokazania